BLOG
Szájvíz kalauz
A szájvíz használatát sokan valami úri huncutságnak tartják még a mai nap is, holott a szájvíz a mindennapi szájápolási rutin fontos kiegészítője, amely nem csupán biztosítja a friss leheletet, de hozzájárul a szájhigiénia fenntartásához is. Itt az ideje tehát, hogy fény derüljön rá, pontosan milyen típusú szájvizek léteznek, ezek milyen összetevőket tartalmaznak, és hogyan hatnak a fogainkra valamint az ínyünkre?
Fogkrém választási útmutató
A fogkrém mindennapjaink szerves része, amely nélkülözhetetlen a megfelelő szájhigiénia fenntartásához. De vajon tudjuk-e, mi van a tubusban? Ismerjük-e a különböző típusok közötti különbségeket és azt, hogy melyik összetevő milyen hatással van a fogainkra, az ínyünkre és az egészségünkre? Most minden kiderül!
Tejfog - tények és tévhitek
A tejfogak az emberi fogazat fontos részei, amelyek már csecsemőkorban megjelennek és alapvető szerepet játszanak a rágásban, a beszédfejlődésben és az állkapocs egészséges növekedésében. Ebben a bejegyzésben részletesen be fogom mutatni a tejfogakat, azok fejlődését, funkcióját és a leggyakoribb problémákat, amelyekkel a szülők szembesülhetnek a fogváltás előtt.
Szájszárazság
A szájszárazságot, vagy orvosi nevén xerostomiát, sok esetben alábecsüljük, holott akiket érint, azok jól tudják, hogy ez a probléma igencsak meg tudja keseríteni a mindennapokat. A szájszárazság miatt nem csupán állandó szomjúságérzet gyötörhet minket, de nehézségeink akadhatnak a nyeléssel és a beszéddel kapcsolatban, sőt az ízérzékelésünk is megváltozhat.
Foghúzás utáni fertőzés jelei
A foghúzás egy rendkívül kellemetlen fogászati eljárás, ráadásul az is előfordulhat, hogy a beavatkozás után nyugtalanító tünetek lépnek fel, amelyek akár fertőzésre is utalhatnak. Ebben a bejegyzésben a foghúzás utáni fertőzések leggyakoribb okairól, jeleiről és megelőzési módszereiről fogok bővebben írni, valamint bemutatom, hogy milyen fertőzésekre - csonthártyagyulladás, fogmedergyulladás - kell különösen odafigyelni.
Miért vérzik az íny és mit tehetünk a fogínyvérzés ellen?
Álmos hétfő reggel. Épp a fogadat mosod, amikor észreveszed, hogy a fogkrém habja nem fehér, hanem rózsaszín. Az első gondolatod biztosan az, hogy talán túl erősen nyomtad a fogkefét az ínyedre… de ha nem csupán annyi? Vajon mi okozhat fogínyvérzést, mit tehetünk ellene otthon és mikor kell szakemberhez fordulni? Ebből a bejegyzésből megtudhatod.
Így teszi tönkre a reflux a fogaidat!
Tapasztaltál már valaha gyomorégést? Azt valószínűleg sejted, hogy ez valószínűleg a gyomorsav miatt van. De azt vajon tudod-e, hogy a gyomorsav nemcsak az emésztésedet érinti, hanem komoly orális problémákat is okozhat? A gyakori gyomorégés és reflux ugyanis hozzájárulhat a fogak károsodásához, a rossz lehelet kialakulásához, és egyéb szájüregi betegségekhez.
Mandulakő - fehér vagy sárga pöttyök a torokban
Tapasztaltál már valaha apró, fehér kis pöttyöket a manduláidon? Nem, ez valószínűleg nem tüszős mandulagyulladás, ez mandulakő! Mi az a mandulakő? Káros-e az egészségedre? Mit tehetsz ellene? Olvass tovább, mert ebben a blog bejegyzésben minden információt megtalálsz, amit a mandulakövekről tudni érdemes.
Szájápolási rutin korosztályonként
A szájápolási rutin napirendbe való beépítését érdemes igen korán megalapozni, amit utána egész életünkön át meg kell tartanunk. De vajon ez a rutin minden életkorban ugyanúgy fog zajlani? A válasz erre a kérdésre természetesen az, hogy nem, hiszen egészen más szájápolásra van szüksége egy kisgyereknek, mint egy idősebb felnőttnek. Nézzük is meg, milyen az ideális dentálhigiéné korosztályonként.
A fogászati góc veszélyes az egész szervezetre!
Fejfájás, hajhullás, bőrproblémák, ízületi gondok. Csak néhány olyan probléma, amit fogászati gócok is okozhatnak. Ez azonban csak a jéghegy csúcsa, szélsőséges esetben ugyanis akár szív- és érrendszeri megbetegedésekhez is vezethetnek a szájüreg rejtett gyulladásai, azaz a gócok. Fontos tehát, hogy megismerjük, mi is az a fogászati góc, mitől alakulhat ki, milyen következményekkel járhat, hogyan ismerhetjük fel és mit tehetünk ellene.
Arcüreggyulladás tünetei, kezelése és fogászati vonatkozásai
Az arcüreggyulladás, más néven sinusitis, egy gyakori állapot, amely jelentős kellemetlenséget és fájdalmat okozhat az érintettek számára. A betegséget ráadásul sok dolog okozhatja, például vírusos fertőzés, baktériumok, allergia, sőt fogászati problémákból is eredhet. Lássuk, mit érdemes tudni az arcüreggyulladás típusairól, tüneteiről, kezeléséről, megelőzéséről és fogászati vonatkozásairól.
Így mentheti meg a gyökérkezelés a mosolyodat!
A gyökérkezelés kifejezést hallva a legtöbb emberben szorongás és félelem ébred, pedig ez egy kulcsfontosságú beavatkozás lehet bizonyos fogak megtartása érdekében. Ebben a blogbejegyzésben szeretném eloszlatni a gyökérkezeléssel kapcsolatos tévhiteket, bemutatni a folyamatot és tisztázni, mikor és miért lehet szükség erre az eljárásra.